Sort by

drfulci has logged 171 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Zombeavers

Zombeavers

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Rig

The Rig

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Dracula Has Risen from the Grave

Dracula Has Risen from the Grave

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frankenstein Must Be Destroyed

Frankenstein Must Be Destroyed

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Diabolical

The Diabolical

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cooties

Cooties

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
Dead Snow 2: Red vs. Dead

Dead Snow 2: Red vs. Dead

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Up from the Depths

Up from the Depths

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Night of the Demon

Night of the Demon

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Headless Eyes

The Headless Eyes

1971
×
Read the review Edit this entry  
27
The Lost Continent

The Lost Continent

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Navy vs. the Night Monsters

The Navy vs. the Night Monsters

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hand of Death

Hand of Death

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Out of the Dark

Out of the Dark

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gargoyles

Gargoyles

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Extinction

Extinction

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Evil of Frankenstein

The Evil of Frankenstein

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blood Glacier

Blood Glacier

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nightmare

Nightmare

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Devil's Wedding Night

The Devil's Wedding Night

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dracula

Dracula

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Count Dracula

Count Dracula

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Animal

Animal

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Tales from the Crypt

Tales from the Crypt

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Four Skulls of Jonathan Drake

The Four Skulls of Jonathan Drake

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blood Of Ghastly Horror

Blood Of Ghastly Horror

1967
×
Read the review Edit this entry  
31
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Body Snatcher

The Body Snatcher

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Wyrmwood: Road of the Dead

Wyrmwood: Road of the Dead

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Ghost of Frankenstein

The Ghost of Frankenstein

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Editor

The Editor

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mad Monster Party?

Mad Monster Party?

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hunting Grounds

Hunting Grounds

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mary, Mary, Bloody Mary

Mary, Mary, Bloody Mary

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harbinger Down

Harbinger Down

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Creature Walks Among Us

The Creature Walks Among Us

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Revenge of the Creature

Revenge of the Creature

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Motel Hell

Motel Hell

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry