SUDHAKAR KUMAR has logged 32 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Summer Interlude

Summer Interlude

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry