Sort by

Drew has logged 82 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fletch

Fletch

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
22
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★
Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mine Games

Mine Games

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★
Edit this entry  
05
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★
Read other review Edit this entry  
03
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Prom Night

Prom Night

2008
×
Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Edit this entry  
07
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★★
Edit this entry  
03
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Read other review Edit this entry  
09
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
23
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★
Edit this entry  
01
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★
Edit this entry  
24
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
Edit this entry  
23
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
mother!

mother!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shadows

Shadows

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★
Edit this entry  
10
The Doors

The Doors

1991
×
★★
Edit this entry