• Canvas

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Float

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • The Cat and the Moon

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Us

    ★★★★½

  • Stuber

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Benchwarmers 2: Breaking Balls

    ★½

  • Stories of the Kosovo War

    ★★★★★

  • Kubrick by Candlelight

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Softness of Bodies

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • White Boy Rick

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Skin

    ½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Evil Genius

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Background

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Wildlife

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • American Animals

    ★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★½

  • The Commuter

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Bird Revelation

    ★★★★