Sort by

cat has logged 19 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Baywatch

Baywatch

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★½
Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
12
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★½
Edit this entry  
11
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★
Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
Edit this entry  
07
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry