Sort by

cat has logged 70 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
28
The Novice

The Novice

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
Edit this entry  
26
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★½
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Wolf

Wolf

2021
×
½
Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

2002
×
Edit this entry  
23
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★
Edit this entry  
21
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
This Christmas

This Christmas

2007
×
★★
Edit this entry  
18
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
Edit this entry  
17
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
Read other review Edit this entry  
16
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★
Edit this entry  
13
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
13
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★
Edit this entry  
12
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Edit this entry  
11
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Edit this entry