Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Carving Magic

Carving Magic

1959
×
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blood Feast

Blood Feast

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hellraiser: Hellworld

Hellraiser: Hellworld

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Hellraiser: Deader

Hellraiser: Deader

2005
×
Read the review Edit this entry  
21
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wind

The Wind

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
David Bowie Is Dead

David Bowie Is Dead

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Day in the Country

A Day in the Country

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hard, Cracked the Wind

Hard, Cracked the Wind

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Friendship's Death

Friendship's Death

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Strasbourg 1518

Strasbourg 1518

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Amateur

Amateur

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lights in the Dusk

Lights in the Dusk

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Siberia

Siberia

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Chess Game of the Wind

The Chess Game of the Wind

1976
×
Read the review Edit this entry  
08
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Apocalypse After

Apocalypse After

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Our Lady Of Hormones

Our Lady Of Hormones

2015
×
Read the review Edit this entry  
05
Depressive Cop

Depressive Cop

2015
×
Read the review Edit this entry  
05
In My Room

In My Room

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Y a-t-il une vierge encore vivante ?

Y a-t-il une vierge encore vivante ?

2015
×
Edit this entry  
05
Memories Of A Boobs Flasher

Memories Of A Boobs Flasher

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Prehistoric Cabaret

Prehistoric Cabaret

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
Manos: The Hands of Fate

Manos: The Hands of Fate

1966
×
Read the review Edit this entry  
30
End of Summer

End of Summer

2013
×
Read the review Edit this entry  
30
I See You

I See You

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Five Element Ninjas

Five Element Ninjas

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hangman

Hangman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hello Apartment

Hello Apartment

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Wind

Wind

1996
×
Edit this entry  
15
Random Acts of Violence

Random Acts of Violence

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★★
Edit this entry  
10
Crumbs

Crumbs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Night in the Wild Garden

Night in the Wild Garden

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Here Come the Problems

Here Come the Problems

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Carmen

Carmen

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Message from the King

Message from the King

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Oblivion Verses

Oblivion Verses

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Phantasm: Ravager

Phantasm: Ravager

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry