Simon has logged 26 entries for films during March 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wisdom Teeth

Wisdom Teeth

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Trance

Trance

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Proposition

The Proposition

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Couch

Couch

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fist of Jesus

Fist of Jesus

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Men Who Stare at Goats

The Men Who Stare at Goats

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Elephant

Elephant

1989
×
Read the review Edit this entry  
01
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry