• Color Out of Space

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • Ema

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Tears Thing

    ★★★★

  • GUO4

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • The Truth

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Vitalina Varela

    ★★★★½

  • Cru

    ★★★

  • Nimic

    ★★★★

  • Krabi, 2562

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Villa Empain

    ★★½

  • The Whalebone Box

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Zero

  • The Left Behind

  • The Lion King

    ★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • Visions

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Dutch Angle: Chas Gerretsen & Apocalypse Now

  • Midsommar

    ★★½

  • Marooned

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • The Procession

    ★★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

  • Domino

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • And Then the Bear

    ★★★★

  • Butterflies

    ★★★½

  • The Jump

    ★★½

  • Yves

    ★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Olla

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★½

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★

  • The Orphanage

  • The Staggering Girl

    ★★½

  • Zombi Child

    ★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★

  • Beanpole

    ★★★★

  • Deerskin

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★½

  • QT8: The First Eight

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

    ★★★★

  • Imbued Life

  • Bliss

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Guava Island