• Hellboy

    ★★

  • Zombies

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★½

  • I See You

    ★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • Tales from the Lodge

    ★★★½

  • The Beach Bum

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Burning Men

  • The New ‘On Cinema’ Oscar Special

    ★★★★★

  • Samurai Marathon

    ★★★

  • Trading Paint

  • O Beautiful Night

    ★★

  • So Long, My Son

    ★★★★½

  • The Miracle of the Sargasso Sea

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • MS Slavic 7

    ½

  • I Was at Home, But...

    ½

  • Brief Story from the Green Planet

    ★★★★½

  • Ghost Town Anthology

    ★★★½

  • A Russian Youth

    ★★★

  • The Awakening of the Ants

    ★★

  • So Pretty

    ★½

  • The Last to See Them

    ★★★

  • Normal

    ★★½

  • Dafne

    ★★★½

  • Idol

    ★★★★

  • Marighella

    ★★★

  • DADDA - Poodle House Saloon

  • Landless

    ★½

  • Mother, I Am Suffocating. This Is My Last Film About You.

    ★★★½

  • The Operative

    ★★

  • Just Don't Think I'll Scream

    ★★★★★

  • Shakti

    ★★½

  • Bait

    ★★★★½

  • The Golden Glove

    ★★★★

  • The Plagiarists

    ★★

  • The Children of the Dead

    ★★★★

  • Tremors

    ★★★★

  • System K

    ★★★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • Flatland

    ★★

  • The Kindness of Strangers

    ★½

  • The Farm

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Nona. If They Soak Me, I'll Burn Them

    ★★½

  • All the Colors of Giallo

    ★★½

  • Little Monsters

    ★★½

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • Take Me Somewhere Nice

    ★★★

  • The Report

    ★★★

  • Monos

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • Shooting the Mafia

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Gaza

    ★★★

  • Koko-di Koko-da

    ★★★★

  • Divine Love

    ★★½

  • Serenity

    ★★

  • Dirty God

    ★★★½

  • Breakwater

    ★★★½

  • Aren't You Happy?

    ★★½

  • Glass

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★½

  • Vice

    ★½

  • By the Grace of God

    ★★★