Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Little Odessa

Little Odessa

1994
×
★★★½
Edit this entry  
27
Perfect Days

Perfect Days

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dune: Part Two

Dune: Part Two

2024
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Robot Dreams

Robot Dreams

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Drive-Away Dolls

Drive-Away Dolls

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
How to Have Sex

How to Have Sex

2023
×
★★★★
Edit this entry  
18
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
One False Move

One False Move

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Taste of Things

The Taste of Things

2023
×
★★
Edit this entry  
15
Madame Web

Madame Web

2024
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Lisa Frankenstein

Lisa Frankenstein

2024
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Night Swim

Night Swim

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Birth

Birth

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Limey

The Limey

1999
×
★★½
Edit this entry  
01
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
We Own the Night

We Own the Night

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
30
American Splendor

American Splendor

2003
×
★★★½
Edit this entry  
30
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★½
Edit this entry  
26
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
23
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
What Time Is It There?

What Time Is It There?

2001
×
★★★★
Edit this entry  
20
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Curse

The Curse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Book of Clarence

The Book of Clarence

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Serenity

Serenity

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Mean Girls

Mean Girls

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Beekeeper

The Beekeeper

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ikarie XB 1

Ikarie XB 1

1963
×
★★★½
Edit this entry  
11
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Monster

Monster

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Foe

Foe

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Ronin

Ronin

1998
×
★★★
Edit this entry  
03
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★
Edit this entry  
02
The Devils

The Devils

1971
×
★★★
Edit this entry  
01
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Memory

Memory

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Color Purple

The Color Purple

2023
×
★★★½
Edit this entry  
26
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry