abe has logged 20 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Dies at the End

John Dies at the End

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Charlie Bartlett

Charlie Bartlett

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mud

Mud

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry