abe has logged 12 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★½
Edit this entry