Sort by

AbeDiesAtTheEnd has logged 145 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wife

The Wife

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Colette

Colette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
Edit this entry  
24
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mandy

Mandy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Slice

Slice

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Peppermint

Peppermint

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry