Sort by

AbeDiesAtTheEnd has logged 17 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mute

Mute

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★
Edit this entry  
07
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Post

The Post

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Winchester

Winchester

2018
×
★★
Read the review Edit this entry