Sort by

AbeDiesAtTheEnd has logged 131 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
Edit this entry  
24
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Colours

Colours

2019
×
Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★½
Edit this entry  
30
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Son of the Mask

Son of the Mask

2005
×
Read the review Edit this entry  
05
Serenity

Serenity

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry