Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mrs. Fletcher

Mrs. Fletcher

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★
Edit this entry  
19
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
All In: The Fight for Democracy

All In: The Fight for Democracy

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
All Together Now

All Together Now

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
1917

1917

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Black Box

Black Box

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Edit this entry  
18
A Christmas Gift from Bob

A Christmas Gift from Bob

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Proxima

Proxima

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Twins

Twins

1988
×
★★★
Edit this entry  
08
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
After Love

After Love

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Cicada

Cicada

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Supernova

Supernova

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Time

Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
I Am Samuel

I Am Samuel

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Farewell Amor

Farewell Amor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Footloose

Footloose

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry