holly has logged 160 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Edit this entry  
23
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
It's Always Fair Weather

It's Always Fair Weather

1955
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Riot Act

The Riot Act

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wild

Wild

2014
×
★★★★
Edit this entry  
31
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry