holly has logged 204 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All In: The Fight for Democracy

All In: The Fight for Democracy

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
1917

1917

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Black Box

Black Box

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Supernova

Supernova

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Farewell Amor

Farewell Amor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spy

Spy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Adrift

Adrift

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry