• Baby Driver

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★★★

  • The Party

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • God's Own Country

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Brigsby Bear

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★½

  • A Dog's Purpose

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Silence

  • Moana

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • 42 Seconds Of Happiness

    ★★★

  • Lion

    ★★★★

  • Polina

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

  • The Light Between Oceans

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets

    ★★★

  • The BFG

    ★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • The Salesman

    ★★★★

  • It's Only the End of the World

    ★★★★½

  • Paterson

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • The Jungle Book

    ★★★½

  • Kedi

    ★★★★½

  • Midnight Special

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • Notes on Blindness

    ★★★★

  • Sing Street

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • Eddie the Eagle

    ★★★½

  • Daddy's Home

    ★★½

  • The Man Who Knew Infinity

    ★★★

  • Colonia

    ★★★★

  • The Lady in the Van

    ★★★

  • Eye in the Sky

    ★★★

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    ★★★½

  • Room

    ★★★★½

  • Suffragette

    ★★★★

  • American Ultra

    ★★★½

  • Descendants

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Minions

    ★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Jurassic World

    ★★★

  • Carol

    ★★★★

  • Spy

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Chappie

    ★★½

  • Cinderella

    ★★★★

  • The Stanford Prison Experiment

    ★★★★

  • Knock Knock

  • Paddington

    ★★★★½

  • John Wick

    ★★★★½

  • The Judge

    ★★★★

  • This Is Where I Leave You

  • The Maze Runner

    ★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★★

  • While We're Young

    ★★★½

  • Madame Bovary

    ★★

  • Wild

    ★★★★

  • 99 Homes

  • The Imitation Game

    ★★★★