• Mrs. Fletcher

    Mrs. Fletcher

    ★★★½

    kathryn hahn 🥵🥵🥵🥵🥵

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

    SEAGULLS IN A GROUP CAN YOU HEAR MY PRAAAYYYEERRRRR

  • We're the Millers

    We're the Millers

    ★★★½

    will poulter is the GOAT

  • I'm Thinking of Ending Things

    I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

    Everything after they leave the house was boring and pretentious and absolutely not worth my time! Toni Collette and David Thewlis were by far the best part of the whole film.

  • Wild Wild West

    Wild Wild West

    ★★

    I haven’t watched this since I was about 8 years old oh my god it’s so ridiculous I love it

  • The Christmas Chronicles

    The Christmas Chronicles

    ★★★

    how dare this film make kurt russell as santa kinda hot I’m phoning the police

  • Home Alone

    Home Alone

    ★★★★

    “kevin, you’re such a DISEASE” absolutely took me out I loved this

  • Happiest Season

    Happiest Season

    ★★★★

    clea duvall said “you gays are in a crisis, I’m on my way” and I love her for that

  • The Trial of the Chicago 7

    The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

    sacha baron cohen outsold

  • The Personal History of David Copperfield

    The Personal History of David Copperfield

    ★★★★½

    it’s dev patel’s world we’re all just living in it

  • Over the Moon

    Over the Moon

    ★★★★

    why do animated family films make me cry more than literally every other movie genre

  • Soul

    Soul

    ★★★★★

    if you saw me ugly crying during this no u didn’t❤️

    my review for jumpcut online