Sort by

scout has logged 34 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paul

Paul

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Free Guy

Free Guy

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Note by Note: The Making of Steinway L1037

Note by Note: The Making of Steinway L1037

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Annette

Annette

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Annette

Annette

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The King

The King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
Read the review Edit this entry  
17
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Airplane Mode

Airplane Mode

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Smosh: The Movie

Smosh: The Movie

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
Tusk

Tusk

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Complete Unknown

A Complete Unknown

×
Read the review Edit this entry  
10
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry