Sort by

Evan has logged 709 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Chemtrails: An Investigative Report

Chemtrails: An Investigative Report

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lost in the Thinking

Lost in the Thinking

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tales of the Valley of the Wind

Tales of the Valley of the Wind

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tales Beyond Madness

Tales Beyond Madness

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Quest

Quest

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Constantine

Constantine

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fatal Pulse

Fatal Pulse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
No Telling

No Telling

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Big Mess

The Big Mess

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gotti

Gotti

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
The Death King

The Death King

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lady in the Lake

Lady in the Lake

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
On the Silver Globe

On the Silver Globe

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wild Blue Yonder

The Wild Blue Yonder

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Professionals

The Professionals

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Django

Django

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
City of Pirates

City of Pirates

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Donald's Snow Fight

Donald's Snow Fight

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Talking Head

Talking Head

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Man Who Came To Kill

The Man Who Came To Kill

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Deaths in Tokimeki

Deaths in Tokimeki

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tetro

Tetro

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Split

Split

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Symbiopsychotaxiplasm: Take 2 ½

Symbiopsychotaxiplasm: Take 2 ½

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Incident at Loch Ness

Incident at Loch Ness

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Motorama

Motorama

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Discovering William Greaves

Discovering William Greaves

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Youth Without Youth

Youth Without Youth

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Afterman

The Afterman

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry