Evan has logged 41 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tommy

Tommy

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nightmare at Noon

Nightmare at Noon

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tommy

Tommy

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wisconsin Death Trip

Wisconsin Death Trip

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Conquest

Conquest

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pi

Pi

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Images

Images

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marty

Marty

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
High Noon

High Noon

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Network

Network

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Los Angeles Plays Itself

Los Angeles Plays Itself

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
To Sleep So as to Dream

To Sleep So as to Dream

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The 5,000 Fingers of Dr. T.

The 5,000 Fingers of Dr. T.

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry