Sort by

drmorbius79 has logged 39 entries for films during June 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Experience: JFK

American Experience: JFK

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chappie

Chappie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
She's All That

She's All That

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cult of the Cobra

Cult of the Cobra

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Big Top Pee-wee

Big Top Pee-wee

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Making of 'Jurassic Park'

The Making of 'Jurassic Park'

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rewind This!

Rewind This!

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dracula

Dracula

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Sklar Brothers: What Are We Talking About?

The Sklar Brothers: What Are We Talking About?

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Only the Lonely

Only the Lonely

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scoop

Scoop

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
WWE: The American Dream: The Dusty Rhodes Story

WWE: The American Dream: The Dusty Rhodes Story

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Taken

Taken

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Draft Day

Draft Day

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Marty

Marty

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lucy

Lucy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Justice League: Throne of Atlantis

Justice League: Throne of Atlantis

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
No No: A Dockumentary

No No: A Dockumentary

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry