Sort by

drmorbius79 has logged 27 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Quiet Man

The Quiet Man

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anchors Aweigh

Anchors Aweigh

1945
×
Edit this entry  
27
WWE: Macho Man - The Randy Savage Story

WWE: Macho Man - The Randy Savage Story

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Dracula

Dracula

1931
×
Read prior review Edit this entry  
24
Power/Rangers

Power/Rangers

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Passengers

Passengers

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Uninvited

The Uninvited

1944
×
Edit this entry  
17
Darby O'Gill and the Little People

Darby O'Gill and the Little People

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
King Kong

King Kong

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mighty Joe Young

Mighty Joe Young

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
King Kong

King Kong

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rules Don't Apply

Rules Don't Apply

2016
×
★★½
Edit this entry  
03
Less Than Zero

Less Than Zero

1987
×
★★★½
Edit this entry  
02
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Edit this entry