Sort by
  • The Creator

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Arnold

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Ghosted

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Viduthalai: Part I

    ★★★★

  • Air

    ★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba -To the Swordsmith Village-

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

  • Scrapper

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • A Christmas Story Christmas

    ★★½

  • Christmas with You

    ★★½

  • Spirited

    ★★★

  • Falling for Christmas

    ★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • The Watcher

  • Cyberpunk: Edgerunners

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Untold: The Girlfriend Who Didn't Exist

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • The Sea Beast

    ★★★

  • Vikram

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Marry Me

    ★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Resurrection

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

  • Rocky

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Love Hard

    ★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½