• I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • TFW No GF

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • espinho na caixinha

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Greener Grass

    ★★

  • Rest in Peace — Clown: Gone Forever

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • The Wolf House

    ★★★★

  • Minding the Gap

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • Gosto se Discute

    ½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Rodin

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Horace and Pete

    ★★★★★

  • Tickled

    ★★★★★

  • Neon Bull

    ★★★★

  • Anomalisa

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • The End of the Tour

    ★★

  • The Witch

    ★★★★½

  • Inherent Vice

    ★★★★

  • Communists

  • Godzilla

    ★★★½

  • Boyhood

    ★★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Tamako in Moratorium

    ★★★★

  • Dialogue of Shadows

  • Her

    ★★★★★

  • The Dirties

    ★★★★½

  • Filth

    ★★★★½

  • The World's End

    ★★★★

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★½

  • The Master

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★★★

  • The Muppets

    ★★★★

  • Jackals and Arabs

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★★

  • Senna

    ★★★★

  • 2Everything2Terrible2: Tokyo Drift

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Shrek Forever After

    ★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★½

  • A Serious Man

    ★★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★½

  • Enter the Void

    ★★★