Drew has logged 373 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Ringer

The Ringer

2005
×
★★
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★½
Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★½
Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Town

The Town

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Report

The Report

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Turner & Hooch

Turner & Hooch

1989
×
★★★
Edit this entry  
22
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Old Yeller

Old Yeller

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
That Darn Cat!

That Darn Cat!

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Naked Gun 33⅓: The Final Insult

Naked Gun 33⅓: The Final Insult

1994
×
½
Edit this entry  
07
The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

1991
×
★★★
Edit this entry  
06
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry