Drew has logged 31 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
God Help the Girl

God Help the Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Amour

Amour

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★
Edit this entry  
17
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
16
A Very Long Engagement

A Very Long Engagement

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★★
Edit this entry  
10
Ray

Ray

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
American Folk

American Folk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
This Beautiful Fantastic

This Beautiful Fantastic

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Once

Once

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
05
Brown Sugar

Brown Sugar

2002
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★
Edit this entry  
04
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry