Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1897
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★
Edit this entry  
13
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
8th Annual On Cinema Oscar Special

8th Annual On Cinema Oscar Special

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Sun Don't Shine

Sun Don't Shine

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Interstellar

Interstellar

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry