Sort by

drucilla has logged 187 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
½
Edit this entry  
26
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
21
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Christian Mingle

Christian Mingle

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
½
Edit this entry  
29
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Indecent Proposal

Indecent Proposal

1993
×
Edit this entry  
26
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Before I Disappear

Before I Disappear

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★½
Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Edit this entry  
28
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Game

The Game

1997
×
Read the review Edit this entry  
18
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Edit this entry  
15
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★
Edit this entry  
15
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Edit this entry  
13
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Elegy

Elegy

2008
×
★★½
Edit this entry  
07
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Our Souls at Night

Our Souls at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
Edit this entry  
27
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
A Good Year

A Good Year

2006
×
★★½
Edit this entry  
21
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★★
Edit this entry