• The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★½

  • Thor: The Dark World

    ★★★½

  • Carrie

    ★★½

  • The World's End

    ★★½

  • The Lone Ranger

    ★★

  • Now You See Me

    ★★★★

  • Iron Man 3

    ★★★

  • Beautiful Creatures

    ★★½

  • Warm Bodies

    ★★★

  • Mama

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★★

  • The American Scream

    ★★★

  • Paranormal Activity 4

  • Argo

    ★★★★

  • Looper

    ★★½

  • Resident Evil: Retribution

    ½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★

  • Dredd

    ★★

  • Cockneys vs Zombies

    ½

  • The Possession

    ★★

  • The Thompsons

    ½

  • The Expendables 2

    ★★

  • Excision

    ★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★½

  • Ted

    ★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★

  • A Fantastic Fear of Everything

    ★★★

  • Prometheus

    ★★½

  • Snow White and the Huntsman

    ★★★

  • Chernobyl Diaries

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • Men in Black 3

    ★½

  • Dark Shadows

    ★★★

  • The Avengers

    ★★★★★

  • Lockout

    ★★

  • Dark Tide

    ★★★

  • Mirror Mirror

  • 21 Jump Street

    ★★½

  • The Hunger Games

    ★★½

  • Sinister

    ★★

  • [REC]³ Genesis

    ★★½

  • Red Lights

    ★½

  • The Woman in Black

    ★★½

  • Chronicle

    ★★

  • When the Lights Went Out

    ★★★

  • Journey 2: The Mysterious Island

    ★★½

  • Underworld: Awakening

    ★★

  • The Devil Inside

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★½

  • The Cabin in the Woods

    ★★★

  • Ghost Rider: Spirit of Vengeance

  • The Grey

    ★★★

  • We Bought a Zoo

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

  • The Best Exotic Marigold Hotel

    ★★★

  • Sherlock Holmes: A Game of Shadows

    ★★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★★

  • Immortals

    ½

  • Paranormal Activity 3

    ★★

  • Juan of the Dead

    ★★★½

  • Hugo

  • Dream House

  • Real Steel

    ★★

  • Dolphin Tale

    ★★½

  • Lovely Molly

    ★★★½

  • Intruders

  • 50/50

    ★★★★

  • Killer Joe

    ★★★★

  • The Descendants

    ★★

  • The Raid

    ★★★★