• Squid Game

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★½

  • Onward

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Bird Box

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Trump Prophecy

  • mid90s

    ★★½

  • God Bless the Broken Road

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★★

  • Roma

  • The Happytime Murders

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★

  • The First Purge

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★

  • Uncle Drew

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Action Point

  • Tag

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Breaking In

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bao

    ★★

  • Super Troopers 2

    ★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Tomb Raider

    ★★

  • The Hurricane Heist

    ½

  • A Wrinkle in Time

    ★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • I Can Only Imagine

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Tully

    ★★½

  • Hereditary

  • Early Man

    ★½

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Justice League

    ★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★½

  • The Upside

    ★★★★½

  • Extraordinary

    ½

  • American Assassin

    ★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Olaf's Frozen Adventure

    ½

  • Lady Bird

    ★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ½