• The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Injustice

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Hysterical

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • kid 90

    ★★½

  • Moxie

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • CODA

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Monster Hunter

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • Baby Done

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★