Drew has logged 99 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Injustice

Injustice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Carter

John Carter

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
CODA

CODA

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spaceship Earth

Spaceship Earth

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry