Sarah has logged 88 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Boo! A Madea Halloween

Boo! A Madea Halloween

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Lion King

The Lion King

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Le Berceau de cristal

Le Berceau de cristal

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Page of Madness

A Page of Madness

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Window Water Baby Moving

Window Water Baby Moving

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pasolini

Pasolini

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Transit

Transit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Juniper Tree

The Juniper Tree

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Koko-di Koko-da

Koko-di Koko-da

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cold Water

Cold Water

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Judy

Judy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Europa

Europa

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wounds

Wounds

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Swing Kids

Swing Kids

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Monos

Monos

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Goodbye to Language

Goodbye to Language

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Breathless

Breathless

1960
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Pauline

Pauline

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
At the Floral Ball

At the Floral Ball

1900
×
★★★★
Edit this entry  
14
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The College Admissions Scandal

The College Admissions Scandal

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
12
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry