Sarah has logged 180 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Chained for Life

Chained for Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Children of the Sea

Children of the Sea

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Marona's Fantastic Tale

Marona's Fantastic Tale

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Promare

Promare

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Funan

Funan

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Buñuel in the Labyrinth of the Turtles

Buñuel in the Labyrinth of the Turtles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
This Magnificent Cake!

This Magnificent Cake!

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Not Wanted

Not Wanted

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Bear

The Bear

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Freaks

Freaks

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Bigamist

The Bigamist

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Moment in Love

A Moment in Love

1956
×
★★★★
Edit this entry  
29
Seven Women of Different Ages

Seven Women of Different Ages

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Talking Heads

Talking Heads

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Maiden

Maiden

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Even Dwarfs Started Small

Even Dwarfs Started Small

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Song of Styrene

The Song of Styrene

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Bloom of Yesterday

The Bloom of Yesterday

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lovers

The Lovers

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lions Love

Lions Love

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Symbiopsychotaxiplasm: Take 2 ½

Symbiopsychotaxiplasm: Take 2 ½

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tord and Tord

Tord and Tord

2010
×
★★★½
Edit this entry  
27
An Act of Love

An Act of Love

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Beaning

The Beaning

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bath House

Bath House

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Sea Devil

Sea Devil

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
Call of Cuteness

Call of Cuteness

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Kitty

Kitty

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Snails

The Snails

1966
×
★★★½
Edit this entry  
26
Solar Walk

Solar Walk

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Burden

The Burden

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
A Chairy Tale

A Chairy Tale

1957
×
★★★
Edit this entry  
26
Coda

Coda

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Begone Dull Care

Begone Dull Care

1949
×
★★★★
Edit this entry  
26
Eden

Eden

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shame

Shame

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry