Sarah has logged 82 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Amundsen

Amundsen

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Fabian: Going to the Dogs

Fabian: Going to the Dogs

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Jimmy Rivière

Jimmy Rivière

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Night Comes On

Night Comes On

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Purple Noon

Purple Noon

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fruity

Fruity

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Shangri-La

Shangri-La

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Parisian Bitch

The Parisian Bitch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Moxie

Moxie

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Tiny Changes

Tiny Changes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
The End

The End

1953
×
★★★★
Edit this entry  
26
Little Stabs at Happiness

Little Stabs at Happiness

1963
×
★★★
Edit this entry  
26
Atman

Atman

1975
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mommy Mommy Where's My Brain?

Mommy Mommy Where's My Brain?

1986
×
★★★½
Edit this entry  
26
Celles qui s'en font

Celles qui s'en font

1928
×
★★★★
Edit this entry  
26
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
mid90s

mid90s

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Babysitters

The Babysitters

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Being Women

Being Women

1965
×
★★★★
Edit this entry  
21
Manhattan Romance

Manhattan Romance

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
Nostos: The Return

Nostos: The Return

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
State Like Sleep

State Like Sleep

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
The Chant of Tiber’s Branches

The Chant of Tiber’s Branches

1961
×
★★★½
Edit this entry  
19
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Edit this entry  
19
At the Suicide of the Last Jew in the World in the Last Cinema in the World

At the Suicide of the Last Jew in the World in the Last Cinema in the World

2007
×
★★★½
Edit this entry  
18
F.H.A.R.

F.H.A.R.

1971
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Ma mère

Ma mère

2004
×
Read the review Edit this entry  
16
Damned If You Don't

Damned If You Don't

1987
×
★★★★
Edit this entry  
16
From the Ground Up

From the Ground Up

2007
×
★★★
Edit this entry  
16
Vever (For Barbara)

Vever (For Barbara)

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Tommaso

Tommaso

1965
×
★★★
Edit this entry  
15
Maria's Days

Maria's Days

1960
×
★★★★
Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Abraham's Valley

Abraham's Valley

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Treasure Island

Treasure Island

1986
×
★★★½
Edit this entry  
14
Ghost Dance

Ghost Dance

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
½
Read the review Edit this entry