Sort by

Sarah has logged 77 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ahed's Knee

Ahed's Knee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Annette

Annette

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
New Order

New Order

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Killed the Family and Went to the Movies

Killed the Family and Went to the Movies

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Deceased

The Deceased

1965
×
★★★★
Edit this entry  
29
O Perfume da Memória

O Perfume da Memória

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Hemlock Forest

Hemlock Forest

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Notes on Blue

Notes on Blue

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tiger Girl

Tiger Girl

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rose

Rose

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Interview

The Interview

1966
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hour of the Star

Hour of the Star

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dil Se..

Dil Se..

1998
×
★★★★
Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The New Eve

The New Eve

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pastoral: To Die in the Country

Pastoral: To Die in the Country

1974
×
★★★★
Edit this entry  
25
Woman in the Dunes

Woman in the Dunes

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Safe

Safe

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Onoda: 10,000 Nights in the Jungle

Onoda: 10,000 Nights in the Jungle

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bloody Oranges

Bloody Oranges

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Junior

Junior

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Flesh + Blood

Flesh + Blood

1985
×
★★★½
Edit this entry  
16
Întregalde

Întregalde

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Joan of Arc

Joan of Arc

1900
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Braves

The Braves

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Neptune Frost

Neptune Frost

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Pig

The Last Pig

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
France

France

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Train Again

Train Again

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Star

The Star

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sycorax

Sycorax

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nitram

Nitram

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Crusade

The Crusade

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Tsugua Diaries

The Tsugua Diaries

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Moneyboys

Moneyboys

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Anaïs in Love

Anaïs in Love

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Olga

Olga

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
La Civil

La Civil

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mariner of the Mountains

Mariner of the Mountains

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry