• The Great Dictator

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★

  • Spider-Man 2

    ★★★

  • Maidentrip

    ★★★★½

  • Who Framed Roger Rabbit

    ★★★

  • The African Queen

    ★★★½

  • Grave of the Fireflies

    ★★★★½

  • Rio 2

    ★★

  • War of the Worlds

    ★★★

  • Shrek the Third

    ★★

  • Penguins of Madagascar

    ★½

  • Wonder

    ★½

  • The Hunger Games

    ★★★½

  • Monsters, Inc.

    ★★★½

  • Snow White and the Seven Dwarfs

    ★★

  • The Red Balloon

    ★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★