• Elle

    ★★★★½

  • Señorita

    ★★★★½

  • Showgirls

    ★★★★½

  • Wild Geese

    ★★★★½

  • Thelma & Louise

    ★★★★½

  • Damned If You Don't

    ★★★★½

  • Eva's Man

    ★★★★½

  • All Good

    ★★★★½

  • The Seashell and the Clergyman

    ★★★★½

  • Blood Below the Skin

    ★★★★½

  • Quo Vadis, Aida?

    ★★★★½

  • Violation

    ★★★★½

  • Demonlover

    ★★★★½

  • Inside

    ★★★★½

  • Serial Experiments Lain

    ★★★★½

  • Ginger Snaps

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Doctor Who: Deep Breath

    ★★★★½