• Bad Trip

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Wrong Missy

    ★★

  • Extraction

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★

  • Bloodshot

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Mister America

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Long Shot

    ★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • The Souvenir

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • The Report

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Fyre

    ★★½

  • Fyre Fraud

    ★★

  • Vice

    ★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Creed II

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

    ★½

  • Green Book

  • Her Smell

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★½

  • High Life

    ★★★★

  • Widows

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • The Meg

    ★★★