dsostek has logged 252 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mister America

Mister America

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Entertainment

Entertainment

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Comedy

The Comedy

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Monterey Pop

Monterey Pop

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Red River

Red River

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The War Room

The War Room

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wanda

Wanda

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Brazil

Brazil

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Red Desert

Red Desert

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lenny

Lenny

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Caché

Caché

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Alphaville

Alphaville

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry