denzel has logged 43 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lodge

The Lodge

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fictitious Anacin Commercial

Fictitious Anacin Commercial

1967
×
★½
Edit this entry  
26
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
Read the review Edit this entry  
25
First Love

First Love

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scott Pilgrim vs. the Animation

Scott Pilgrim vs. the Animation

2010
×
★★★½
Edit this entry  
22
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Triangle

Triangle

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Amour

Amour

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Other Worlds

Other Worlds

1999
×
★★
Edit this entry  
19
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Utøya: July 22

Utøya: July 22

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Caché

Caché

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Roads Not Taken

The Roads Not Taken

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
★★½
Edit this entry  
08
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Truth

The Truth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shadowed

Shadowed

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Invitation

The Invitation

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
[REC]

[REC]

2007
×
★★
Read the review Edit this entry