Sort by

denzel has logged 50 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Canvas

Canvas

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Cowboy Bebop: The Lost Session

Cowboy Bebop: The Lost Session

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Candyman

Candyman

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Back of the Mike

Back of the Mike

1938
×
★★½
Edit this entry  
12
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Minari

Minari

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Colourless

Colourless

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Violet Evergarden: The Movie

Violet Evergarden: The Movie

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Evangelion: [√] It Can (Not) Be True

Evangelion: [√] It Can (Not) Be True

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Lion

The Lion

2017
×
★★
Edit this entry  
06
Don Jon

Don Jon

2013
×
Read the review Edit this entry  
02
Violet Evergarden: The Day You Will Understand

Violet Evergarden: The Day You Will Understand "Love" Will Surely Come

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Violet Evergarden

Violet Evergarden

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry