RSS feed for denzel
  • Rashomon

    Rashomon

    ★★½

    uh....... ok lol

  • Coherence

    Coherence

    ★★★★

    us (2019): who are u?
    coherence: im u but stronger in every possible way

  • The Red Turtle

    The Red Turtle

    ★★★

    no words.............. there are literally no words

  • The Texas Chain Saw Massacre

    The Texas Chain Saw Massacre

    ★★★★

    70's teri mcminn....... lemme talk to u

  • Lost River

    Lost River

    ★★½

    refn is shaking

  • Once Upon a Time in Hollywood

    Once Upon a Time in Hollywood

    ★★

    BREAKING: Reports say that Quentin Tarantino is currently undergoing surgery for what appears to be a severe case of skullus rectumoras; also known as having the “head up the ass”. We are all wishing him a speedy recovery.

  • The Last Black Man in San Francisco

    The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

    yeah, to know you’ll never shoot something that looks this good does kinda suck

  • Death Proof

    Death Proof

    ★★½

    ok Teriyaki listen.... my rate’s only at 3$ a pic. + 2$ for toe close ups

  • Alps

    Alps

    ★★★½

    nobody:
    yorgos:

  • Parasite

    Parasite

    ★★★★★

    wait. that’s illegal

  • Light of My Life

    Light of My Life

    ★★★★

    oh

  • Somewhere

    Somewhere

    ★★★½

    sit me down :) shut me up :)