Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Intolerance

Intolerance

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Calamity

Calamity

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Erratum

Erratum

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Omnibus

Omnibus

1992
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hold Me Tight

Hold Me Tight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Astralium

Astralium

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Mido and the Instrumals

Mido and the Instrumals

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Horacio

Horacio

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
A Hero

A Hero

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Operation Hyacinth

Operation Hyacinth

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Pickpocket

Pickpocket

1998
×
★★★½
Edit this entry  
19
Unframed

Unframed

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Last Child

Last Child

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Under the Tree

Under the Tree

2008
×
★★★½
Edit this entry  
16
Please Be Quiet

Please Be Quiet

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
First Born

First Born

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Welcome to Waikiki

Welcome to Waikiki

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
My Secret, Terrius

My Secret, Terrius

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Monthly Magazine Home

Monthly Magazine Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
I Hear Your Voice

I Hear Your Voice

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Extraordinary You

Extraordinary You

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Emergency Couple

Emergency Couple

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
Pasta

Pasta

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
Full House

Full House

2004
×
★★★½
Edit this entry  
14
Coffee Prince

Coffee Prince

2007
×
★★★½
Edit this entry  
14
Class of Lies

Class of Lies

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
49 Days

49 Days

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
Are You Human?

Are You Human?

2018
×
Edit this entry  
14
Flower Boy Next Door

Flower Boy Next Door

2013
×
★★
Edit this entry  
14
More Than Friends

More Than Friends

2020
×
★★
Edit this entry  
14
EXO Next Door

EXO Next Door

2015
×
★★
Edit this entry  
14
Strong Woman Do Bong Soon

Strong Woman Do Bong Soon

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Boys Over Flowers

Boys Over Flowers

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
The Boy Next Door

The Boy Next Door

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
She Was Pretty

She Was Pretty

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Good Doctor

Good Doctor

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
How to Buy a Friend

How to Buy a Friend

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Cursed

The Cursed

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Memorist

Memorist

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Photocopier

Photocopier

2021
×
½
Edit this entry  
12
My Favorite Girl

My Favorite Girl

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Mass

Mass

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Satan Jawa

Satan Jawa

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Door into Summer

The Door into Summer

2021
×
Edit this entry  
28
Escape from Mogadishu

Escape from Mogadishu

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry