• The Street Player

    ★★★★½

  • Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

    ★★★½

  • Hyperthermia

    ★★★½

  • Taxi Driver

    ★★★

  • Schoolgirl Report Part 4: What Drives Parents to Despair

  • Adrift on the Nile

    ★★★★

  • The Night of Counting the Years

    ★★★★

  • Gharam fe Alkarnak

    ★★★½

  • Winter Light

    ★★★½

  • One, Two, Three

    ★★★★

  • 12 Angry Men

    ★★★★★

  • The Seventh Seal

    ★★★★

  • Monkey Business

    ★★★

  • Diary of a Country Priest

    ★★★½