Sort by

Aaron has logged 216 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Dead Room

The Dead Room

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Happy New Year, Colin Burstead

Happy New Year, Colin Burstead

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vice

Vice

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paterno

Paterno

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Flesh & Blood

Flesh & Blood

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Edit this entry  
20
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Death Note

Death Note

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Body

The Body

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Element of Crime

The Element of Crime

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
08
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★
Edit this entry  
08
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★
Edit this entry  
07
Arizona

Arizona

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Possum

Possum

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Terrified

Terrified

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Requiem

Requiem

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Stir of Echoes

Stir of Echoes

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Devil's Doorway

The Devil's Doorway

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Ben - The Mandela Effect

Bad Ben - The Mandela Effect

2018
×
★★
Read the review Edit this entry